در حال بارگذاری ...
در مرحله انتخاب متون، طرح وایده بخش های جشنواره

پذیرفته ‌شدگان جشنواره نمایش عروسکی تهران_مبارک مشخص شدند

دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک اسامی آثار پذیرفته‌ شده در مرحله نخست تمامی بخش های این رویداد را اعلام کرد.

به گزارش  تئاتر کرمانشاه به نقل از اطلاعیه ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک طرح‌ها و متون پذیرفته‌شده در بخش‌های کودک و نوجوان و خردسال (صحنه‌ای)  اعلام شد.

متون و طرح های زیر نمایندگان کرمانشاه در این بخش می باشند:

*«تنهایی دنیا» به نویسندگی و کارگردانی رحمت غلامی از شهر کرمانشاه 

*«شازده کوچولو» به نویسندگی و کارگردانی هومن روح‌تافی از شهر کرمانشاه  

*« قطعه گمشده» به نویسندگی شل سیلوراستاین و کارگردانی گلنار اکبری‌سنه از شهر کرمانشاه  

نمایش « کدوی قلقله‌زن» به نویسندگی هومن روح‌تافی و کارگردانی بهاره کرمی، نیز در بخش  ویژه مخاطب خردسال  به مرحله بازبینی راه پیدا کرده است.

گروه‌های پذیرفته شده در این مرحله تا ۱۰ آذرماه سال جاری برای تولید و آماده‌سازی اثر خود فرصت خواهند داشت.

همچنین در بخش صحنه‌ای- بزرگسال نمایش های "افسانه دیوبندان» به نویسندگی و کارگردانی هومن روح‌تافی و "جادوگر آب‌ها" به نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی‌مرام  انتخاب شده اند.

صاحبان آثار منتخب این مرحله می‌بایست تا تاریخ ۱۵ مهرماه با مراجعه به تارنمای جشنواره از طریق کد رهگیری خود مدارک زیر را به صورت کامل بارگذاری کنند:

۱- طرح کامل تمام عروسک‌ها

۲- طرح کامل صحنه (متناسب با ارائه مجازی نمایش)

۳- تکنیک اجرای نمایش و ایده کارگردانی براساس ارائه نمایش در فضای مجازی

۴- تعداد بازی‌دهندگان به تفکیک هر عروسک

۵- مدت زمان اجرای نمایش (باتوجه به ارائه اثر در فضای مجازی)

پس از بررسی ایده‌ها و طرح‌های فوق و توضیحات اجرایی، آثار برگزیده برای مرحله ارزیابی اجرایی معرفی خواهند شد. این بررسی به‌تبع شرایط موجود و نظر به تغییر شیوه ارائه آثار انجام می‌شود.

در ادامه اعلام نتایج طرح‌ها و ایده‌های پذیرفته‌شده در بخش «خیابانی و محیطی»  طرح نمایشی «آدم آهنی و پروانه» به کارگردانی رحمان هوشیاری و طرح نمایشی «فرود و جریره» به کارگردانی سعید ذبیحی و در  بخش «نمایش‌های سنتی عروسکی»  نمایش «بووکله» به کارگردانی مرتضی اسدی‌مرام به مرحله بازبینی این بخش راه یافتند.

 

صاحبان طرح‌ها و ایده‌های پذیرفته‌شده در بخش «خیابانی و محیطی» و «نمایش‌های عروسکی سنتی» می‌بایست تا ۱۵ آذر آثار خود را برای مرحله ارزیابی اجرایی آماده کنند. در خصوص زمان‌بندی دقیق مرحله ارزیابی اجرایی، متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.
همان‌طور که پیش‌تر اعلام شده است در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و صیانت از سلامت گروه‌های نمایشی و مخاطبان محترم بیشتر بخش‌های هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک در اسفندماه سال جاری، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

 
نظرات کاربران