در حال بارگذاری ...
 معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛

اسلام آبادغرب پتانسیل بالایی در زمینه­ هنر تئاتر دارد

صدراله بابلی معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: مردم شهرستان اسلام آباد­غرب  از پتانسیل و علاقه بسیار بالایی در تمامی امور فرهنگی و هنری به خصوص تئاتر برخوردار هستند. جوانان آن علیرغم شرایط بسیار محدود در شهرستان ها، در جشنواره های استانی و ملی بسیار خوش درخشیدند  و ثابت کردند حرفی برای گفتن دارند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از کرمانشاه؛ صدراله بابلی معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دیدار با جهانبخش حیدری فرماندار شهرستان اسلام ابادغرب و اعضاء دبیرخانه تئاتر مرصاد و جمعی از اهالی تئاتر استان، با اشاره به زمان ماموریت خود به عنوان فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب  اظهار داشت: مردم این شهرستان از پتانسیل و علاقه بسیار بالایی در تمامی امور فرهنگی و هنری به خصوص تئاتر برخوردار هستند. جوانان آن علیرغم شرایط بسیار محدود در شهرستان ها، در جشنواره های استانی و ملی بسیار خوش درخشیدند  و ثابت کردند حرفی برای گفتن دارند.

بابلی ادامه داد : فلسفه تاسیس و ایجاد اداره فرهنگ و ارشاد، خدمت به اهالی فرهنگ و هنر است و ما به عنوان مسئول در اداره کل پیرو وظایف و سیاست های راهبردی خود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و احیاء ارزش های ناب بر برگزاری هرساله جشنواره تئاتر مرصاد پافشاری می کنیم و از وزارت متبوعه خود این انتظار را داریم که با توجه به این اتفاق مهم، و یازده دوره اجرای موفق و قابل قبول جشنواره با تمامی کمبودهای موجود شهرستان و از همه مهمتر استقبال هنرمندان سراسر کشور این واقعه تاریخی را به عنوان افتخاری بزرگ و ماندگار هرساله اجرا نماییم.

درادامه معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نقد را عامل  پیشرفت و اساس توسعه دانست و بیان داشت:  برای توسعه در هر کاری، باید عنصر نقد را کنار آن داشته باشیم. ببینیم عملکرد درستی داشته ایم یا خیر! پیشرفت کرده ایم یا پس رفت! بازخورد آن را ارزیابی کنیم، نقاط قوت آن را پیدا کنیم و گسترش دهیم و موارد ضعف را از بین ببریم

 وی ادامه داد: همچنین مشورت و استفاده از نقطه نظرات دیگران از اصول تاکید شده است و در این میان نقد سازنده و منصفانه، عامل پیشرفت و توسعه است.

ربانی گفت: در خصوص ادامه اجرای هرساله جشنواره تئاتر مرصاد نیز ابتدا باید عملکرد این اداره کل و انجمن نمایش را در یازده دوره اجرای آن نقد و ارزیابی کنیم، ماحصل کار را به صورت حرفه ای و به عنوان یک رخداد ارزشمند  ملی و تاثیرگذار ارزیابی نموده و برای جاودانه کردن این رویداد بزرگ تاریخی، فرهنگی، حماسی، هنری و...در سطح ملی، تمام جوانب آن را بررسی نماییم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان گفت: پیشنهاد جشنواره تئاتر مرصاد، سالها پیش توسط بنده صورت گرفت و با افتخار عرض می کنم مدیریت برگزاری جشنواره به مدت چند سال به عهده من بود که با کمک همکاران خود و هنرمندان شهرستان اسلام آبادغرب به خوبی برگزار گردید و همچنان تلاش می کنیم پرچمی که با عشق به وطن، علم به استقلال و ایرانی آزاد و مردمان آزاده و غیور کُرد برافراشته شده زمین گذاشته نشود.

 

جشنواره ملی تئاتر مرصاد آبان ماه 1400 در شهرستان اسلام آباد غرب برگزار می شود.
مطالب مرتبط

بخش های مختلف جشنواره ملی تئاتر مرصاد شروع به کار کردند؛

گزارشی از روند برگزاری بخش نمایشنامه خوانی جشنواره
بخش های مختلف جشنواره ملی تئاتر مرصاد شروع به کار کردند؛

گزارشی از روند برگزاری بخش نمایشنامه خوانی جشنواره

نمایشنامه خوانی بخش آغازین جشنواره ملی تئاتر مرصاد با اجرای 5 نمایشنامه خوانی در شهرستان های کرمانشاه، روانسر ، کنگاور، اسلام آبادغرب و گیلانغرب استان به کار خود پایان داد.

|

به میزبانی کرمانشاه؛

اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی وهنری ایثار دانشجویی برگزار شد
به میزبانی کرمانشاه؛

اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی وهنری ایثار دانشجویی برگزار شد

اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی وهنری ایثار دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی در بخش‌های شعر و داستان، نمایشنامه نویسی صحنه ای، طرح وایده خیابانی،  فیلمنامه نویسی، طراحی پوستر، عکاسی و نماآهنگ  به میزبانی کرمانشاه برگزار شد.

|

به مناسبت دومین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی؛

اجرای تئاتر خیابانی «علمدار» در سطح شهر کرمانشاه
به مناسبت دومین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی؛

اجرای تئاتر خیابانی «علمدار» در سطح شهر کرمانشاه

نمایش‌های خیابانی «علمدار» به کارگردانی صیاد خالیگران به مناسبت به مناسبت دومین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در سطح شهر به اجرا درآمد.

|

نظرات کاربران