در حال بارگذاری ...
درخواست مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛

ازسر گیری فعالیت گروه های تئاتری در کرمانشاه

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: هنرمندان تئاتر متضرر از تعطیلی کرونا با مشکلات جدی روبرو هستند

به گزارش  خبرنگار ایران تئاتر  از کرمانشاه،  مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه طی نامه ای به معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندارای خواستار بازگشایی و از سر گیری فعالیت های تئاتری شد .
فریبرز نجفی مهر مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ در این نامه با اشاره به تعطیلی چند ماهه تئاتر به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از فعالیت های اجتماع محور ؛ گفته است : فعالیت گروه های نمایشی در سطح استان نیز به حالت تعلیق در آمد و به همین خاطر بسیاری از جوانان و فعالین این عرصه که معیشت خود را از طریق تئاتر کسب می نمایند با مشکلات جدی مواجه گردیده اند و پس از گذشت چندین ماه ، این تعطیلی ها کماکان ادامه دارد و اجازه فعالیت به گروه های مذکور داده نشده است و همین وضعیت موجب گردیده علاوه بر به خطر افتادن معیشت هنرمندان این بخش ، بسیاری از گروه های تئاتری در خطر از هم پاشیدن قرار گیرند و باعث دلسردی و از بین رفتن انگیزه جمع کثیری از جوانان فعال در این حوزه شود.
نجفی مهر با تحلیل شرایط پیش آمده عنوان نموده: تاسف بارتر اینکه همین بلاتکلیفی سبب شده است ، بخشی از فعالین حوزه نمایش دست به مهاجرت زده و یا در اندیشه رفتن از این دیار باشند .
وی در ادامه نامه با اشاره به اینکه پیشکسوتان و فعالین تئاتر به دلیل تعطیلی مجتمع های فرهنگی و سالن های اجرا و محل های تمرین، برای اینکه انسجام گروه ها از هم گسسته نگردد. به اجبار در اماکن غیر تخصصی به ادامه کار خود پرداخته و این اتفاق را نه در شان این هنرمندان بزرگوار و نه از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی قابل نظارت و کنترل دانسته اند .
وی در ادامه از معاون سیاسیی ، امنیتی و اجتماعی استانداری درخواست نموده هم اکنون که بسیاری از فعالیت های گروهی با رعایت الزامات بهداشتی آغاز شده است ، امکان از سرگیری فعالیت گروه های تئاتر استان و بازگشایی مراکز تمرین و اجرای این عزیزان در جلسه استانی مدیریت بیماری کرونا مطرح و با رعایت پروتکل های بهداشتی مجوز فعالیت برای آنها صادر گردد.
شایان ذکر است که پیش از این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز این درخواست را برای ستاد ارسال و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اطلاعیه از سر گیری فعالیت های نمایشی را شامل الزامات و پیشنهادات مربوط به این امر را در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ابلاغ نموده است .
مطالب مرتبط

هم‌زمان با استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان و  کردستان

اجراى تئاتر خیابانى به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کرمانشاه
هم‌زمان با استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان و کردستان

اجراى تئاتر خیابانى به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کرمانشاه

به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان و کردستان گروه‌های تئاتر خیابانی از سوم لغایت هفتم مهرماه به اجرا می پردازند.

|

پیام تبریک مدیرکل  اداره فرهنگ و ارشاد استان و معاونت هنری و سینمایی به هنرمندان دارای معلولیت

تئاتر روزنه ایست  فراخ برای در نوردیدن  تمام محدودیتها
پیام تبریک مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان و معاونت هنری و سینمایی به هنرمندان دارای معلولیت

تئاتر روزنه ایست  فراخ برای در نوردیدن  تمام محدودیتها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  و معاونت هنری وسینمایی این اداره کل در پیامی مشترک کسب عناوین متعدد توسط هنرمندان دارای معلولیت استان را تبریک گفتند.

|

قادر آشنا:

بسته حمایتی وزارت ارشاد برای هنرمندان به زودی اعلام می شود
قادر آشنا:

بسته حمایتی وزارت ارشاد برای هنرمندان به زودی اعلام می شود

مدیر کل هنرهای نمایشی عنوان کرد: بسته کامل حمایتی متضرران کرونا را به زودی وزارت خانه اعلام می کند علت تأخیرش هم طولانی بودن پروسه های اداری است، در زمینه حمایت از سالن های خصوصی هم برنامه هایی از جمله کمک مالی بلاعوض داریم.

|

نگاهی به عملکرد یکساله تئاتر کرمانشاه

اجرای بیش از صد نمایش صحنه‌ای و خیابانی در کرمانشاه
نگاهی به عملکرد یکساله تئاتر کرمانشاه

اجرای بیش از صد نمایش صحنه‌ای و خیابانی در کرمانشاه

در کنار جشنواره تئاتر استانی و نخستین جشنواره تئاتر تجربه های جوان و جشنواره هایی که با همکاری ارگان های مخعتلف برگزار شده، بیش از صد نمایش خیابانی و صحنه ای نیز در سالن ها و سطح شهرستان کرمانشاه در سال 98 به اجرا درآمده است.

|

نظرات کاربران