در حال بارگذاری ...
 • دومین روز جشنواره تئاتر استانی

  «همه چیزدرباره فروید و دایه فانوس» از کرمانشاه اجرا شد

  نمایش «همه چیزدرباره فروید و دایه فانوس» به نویسندگی آرش منصوری و کارگردانی مشترک محمدسعید فرازمند و آرش منصوری در پلاتو کرمانشاه به اجرا درمی آید.

   به گزارش تئاتر کرمانشاه، نمایش" همه چیز درمورد فروید و دایه فانوس" به نویسندگی آرش منصوری و کارگردانی مشترک محمدسعید فرازمند و آرش منصوری مهمان دومین روز سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی شد. 

   بازیگر این نمایش داستان را اینگونه تعریف می کند، یه مورچه از رگ انگشت شست پام دقیقا از زیر ناخنم جایی که چرک و بو با هم جمع شدن راه می افته آروم سرشو تو رگ می کنه با دندانای کج و خنجری جلوییش رگ رو با حوصله و بی توجه به درد و زجّـه من باز می کنه یه دریا از خون جلوی چشماش بهش چشمک می زنه . 

  مورچه عاشق خون شده ، تنش رو به خون می سپره ، اینقدر کوچیکه که تو هر رگی می تونه حرکت کنه و شنا کنه ، مورچه یه عالمه دست و پا داره بلده شنا کنه. بلد نبود از اول ولی اینجا اینقدر خون زیاده که یاد می گیره پس شنا می کنه. سخت نیست چون حرکتش رو به بالا نیست ، تنم رو زمین دراز کشیده و مورچه مشکلی با جاذبه نداره. خِزخِز غریبی تو رگ هامه ، تنم می خواره و غلغلکم هم میاد ، درد هم می کنه ولی مورچه بالا می ره و بالا می ره . نمی خواد نفس بکشه عادت داره به بی نفسی ، هی می ره و می ره و می ره می ره تا بالاتر از پاهام رد شده تو شکمم وول می خوره رگهای شکمم انگار تپل تر و گشاد ترن و جای بهتری برای استراحت و نفسی تازه کردن. ولی بالاتر می ره و بالاتر می ره و بالاتر تا می رسه به رگ گردنم که خیلی جا داره ، رگ گردنم هی ذق ذق می کنه و بالا و پایین می ره ، اون می ترسه از رگ گردن می ترسه از قل قل خون اونجا می ترسه بالا می ره بالا می ره از ترس تا به چشمام می رسه ، تو چشام که می رسه چشماشو باز می کنه که ببینه چه خبره اما چشمام بسته س و نمی شه دید ، مورچه راه می افته و تمام مسیرو بر می گرده.تموم این مدت تو رگهای من انگار یه تیغ داره حرکت می کنه و با خودش می بره و می کنه و می خراشه..

   زهرا محمدی، محمد سعید فرازمند، سید محمد سجاد کزازی، امیرحسین حیاتی و سعید امیری فرد در این نمایش ایفای نقش می کنند.

   همچنین مشاور کارگردان میثم علیرضا پور و جلال چقازردی، مدیر صحنه آزاده نیازی، مدیر، طراح پوستر مهدی اسدی تبار، آهنگساز عبدالرضا غلامی،  طراح صحنه سید محمد سجاد کزازی، عرفان زنگنه عکاس و فیلمبردار  و مدیر روابط عمومی مینا بهرامی تبار می باشند. 
  مطالب مرتبط

  داور سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی

با حمایت بیشتر مسئولین هنرمندان کرمانشاه می‌توانند آثار بی‌نظیر تولید کنند
  داور سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی

  با حمایت بیشتر مسئولین هنرمندان کرمانشاه می‌توانند آثار بی‌نظیر تولید کنند

  کوروش نریمانی داور سی ویکمین جشنواره تئاتر استانی در خصوص وضعیت تئاتر کرمانشاه ابراز خرسندی کرد و گفت : کرمانشاه از نمایشنامه نویسان توانا و بازیگران خوبی برخوردار است.

  |

  شهرام کرمی در آئین اختتامیه سی ویکمین دوره جشنواره:

کرمانشاه ظرفیت و تاریخچه بسیار موثری برای تولید نمایش دارد
  شهرام کرمی در آئین اختتامیه سی ویکمین دوره جشنواره:

  کرمانشاه ظرفیت و تاریخچه بسیار موثری برای تولید نمایش دارد

  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی کشور در اختتامیه سی ویکمین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه از فعالیت های این استان در زمینه تئاتر به خوبی یادکرد و گفت: کرمانشاه  فرهنگی غنی چه در حوزه ادبیات و چه درحوزه هنر دارد.

  |

  با نمایش «جایی که استخوان ها فریاد می کشند »

سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی به کار خود پایان داد
  با نمایش «جایی که استخوان ها فریاد می کشند »

  سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی به کار خود پایان داد

  نمایش جایی که استخوانها فریاد می کشند نوشته ی داوود پورحمزه و به کارگردانی حسین نادری و بهاره زاهددوست آخرین نمایش اجرا شده در سی ویکمین جشنواره تئاتر استانی به اجرا درآمد.

  |

  نظرات کاربران