در حال بارگذاری ...
 • معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

  هنرمندان در اولین سوگواره استانی تئاتر خیابانی پیاده راه عشق سنگ تمام گذاشتند

  استقبال زائرین از اولین سوگواره استانی تئاتر خیابانی پیاده راه عشق که به مناسبت اربعین حسینی در کرمانشاه برگزار شده و تا ۲۷ مهرماه نیز ادامه دارد بسیار بی نظیر بوده است.

  به گزارش تئاتر کرمانشاه ، صدر الله بابلی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  از برگزاری اولین سوگواره تئاتر خیابانی  «پیاده راه عشق» ویژه اربعین و زائرین کربلا  خبر داد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در راستای رسالت کاری و وظیفه ذاتی که برای ان تعریف شده است، درحوزه های مختلف هنر و رسانه و سینما در ایام مختلف برنامه های خاصی تدوین و تعریف می کند.

  بابلی گفت: معمولا چون زائرین در شهرهای نزدیک خسروی از جمله قصرشیرین و سرپلذهاب اسکان دارند، سیاست ما این است که با اجرای برنامه های فرهنگی، هنری از جمله با محوریت عاشورا بتوانیم مفید واقع شویم.

  معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: در این خصوص هنرمندان عرصه تئاتر و تعزیه یک حرکت هنرمندانه از خود نشان می دهند و به بیان وقایع حادثه عاشورا و کربلا می پردازند و مردم بسیار از این حرکت استقبال کردند.

  وی اظهار داشت: من احساس می کنم این برنامه ها خیلی موثر هست و گام خوبی برداشته شده است و باید ارشاد در این راستا نقش کلیدی داشته باشد.

  بابلی از ادامه این برنامه تا ۲۷ مهر ماه جاری خبر داد و گفت: در جلسه ای پیشنهاد شد که اجرای برنامه هایی چون تئاتر، تعزیه و مسابقات فرهنگی و همچنین مستندسازی این ایام از کرمانشاه تا مرز خسروی را به عنوان یک سوژه بعد از اربعین دنبال کنند.

  معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: در این جلسه همچنین بحث سینما سیار  در قصرشیرین نیز مطرح شد و امیدواریم بتوانیم این برنامه ها را برای سال آینده تقویت کنیم.

  این مسئول زبان هنر را یک زبان بلیغ و شیوا دانست و افزود: این زبان می تواند در مخاطب تاثیر مثبت به جا بگذارد.

  بابلی خاطر نشان کرد: ما در کرمانشاه هنرمندان دلسوز و متعهدی داریم که با عشق و علاقه و بدون چشم داشت مالی پای کار امدند که در ایام اربعین برنامه خوبی برای زائرین داشته باشیم.

  وی ادامه داد: حوزه فرهنگ و هنر می تواند در همه حوزه ها نقش داشته باشد و اگر فرهنگ یه طور قوی ورود پیدا کند تاثیر آنرا در دیگر حوزه ها خواهیم دید.

  معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده و هست بنابراین باید به فرهنگ توجه کنیم.

  بابلی بیان داشت:  بدون شک برگزاری چنین برنامه هایی در بحث گردشگری هم بسیار کمک خواهد کرد و در آینده ای نزدیک قطعا نتایج این برنامه ها را خواهیم دید و البته بسیار پربارتر و با برنامه و منسجم تر، فعلا قدم اول برداشته شده است.
  نظرات کاربران