در حال بارگذاری ...
 • با حضور رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور

  اختتامیه دومین جشنواره منطقه ای تئاترخیابانی هرسین برگزار شد

  آیین اختتامیه دومین جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین در این شهرستان برگزار و برگزیدگان معرفی شدند.

  به گزارش تئاتر کرمانشاه، سامان خلیلیان رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور گفت:  برگزاری با کیفیت جشنواره را مدیون همراهی وهم سویی اهالی هنر و مسئولین محترم استان به بخصوص شهرستان هرسین هستیم. امیدوارم جشنواره بتواند بستری در بخش بین المللی برای خود پیدا کند و پویا شود و این جشنواره به نام هرسین عرصه ای برای هنرنمایی هنرمندان سراسر دنیا باشد.

  وی ادامه داد: همه مسئولیت عرصه ی فرهنگ و هنر درایران زمین بر دوش وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی نیست. این طور نیست که ما فرهنگ وهنر را در پهنه ی ایران زمین داشته باشیم اما دیگر ارگان ها پای کار نباشند. حتی حضور بخش خصوصی به عنوان یاری گر ارگان های دولتی هم ضرورت دارد.

  خلیلیان گفت: اگر بخواهیم به نام حوزه هنر این جشنواره را به عنوان یک مطالبه استانی و ثبت در تقویم فرهنگی وزارت ارشاد داشته باشیم، لازم است که از استانداری گرفته تا تمامی ارگان های استان به صورت جدی پیگیر این مظالبه باشند.

  امیر شاه آبادی فرماندار هرسین نیز با ارزشمند خواندن جشنواره تئاتر هرسین، گفت: این رویداد بزرگ با اجرای هنرمدان دلسوز و از خود گذشته شروع شد و استقبال مردم عزیز ومهمان نواز شهرستان هرسین و بخش بیستون آن ها سر شوق آورد و دلم گرم تر کرد تا ادامه دهند.

  شاه آبادی افزود: شکل گیری جشنواره ی تئاتر به میزبانی هرسین با همت هنرمندان بوده است. من از انجمن نمایش استا ن وکشور خواهش میکنم که این رویداد را سال بعد ملی برگزار کنیم و سال هاهی بعد به سمت بین المللی شدن آن پیش برویم. ما هم زیر ساخت ها را می سازیم وسعی میکنیم یک سری خیابان  ومعابر را به اسم تئاتر و نمایش و اسامی مربوط به این حوزه نام گذاری کنیم.

  در این مراسم  از  جهانبخش شکری حامی بخش خصوصی جشنواره تقدیر وتشکر به عمل  آمد. همچنین از شهردار ، رئیس شورای شهر، رئیس آموزش پرورش ، رئیس اداره ورزش وجوانان، رئیس دانشگاه پیام نور، رئیس راهنمایی و رانندگی، رئیس نیروی انتظامی و رئیس میراث فرهنگی شهرستان هرسین و شهردار بیستون تجلیل  شد.
  نظرات کاربران